Trzebińskie Centrum Kultury

Trzebińskie Centrum Kultury

Mogłoby się wydawać, że w niewielkiej miejscowości w Małopolsce niewiele się dzieje. Nic bardziej mylnego bowiem Trzebinia, podobnie jak okoliczne gminy kusi swoją ofertą kulturalną i artystyczną. Wszystko dzięki prężnie działającemu Trzebińskiego Centrum Kultury, zrzeszającemu wielu artystów i osoby z pasją, które chętnie działają na rzecz miasteczka. Zwłaszcza w okresie letnim ośrodek organizuje wiele ciekawych imprez i koncertów plenerowych. Jeśli więc wybierasz się w tą okolicę, sprawdź co może sprawić Ci przyjemność.

Funkcjonowanie Centrum Kultury

Trzebińskie Centrum Kultury posiada wiele placówek zlokalizowanych w pobliskich gminach. Na chwilę obecną jest ich 12. To obiekt, który pomimo różnych lokalizacji  aktywizuje mieszkańców tworząc fantastyczne wydarzenia i cykliczne warsztaty. Szczególnie w okresie wakacyjnym oferuje szeroki zakres możliwości skierowanych do dzieci i młodzieży. Władze miejskie dokładają wszelkich starań aby działalność Centrum stale się poszerzała. Obecnie oferta TCK obejmuje różnorodne dziedziny sztuki, kultury a także zajęcia nawiązujące do życia codziennego. To fantastyczny sposób, dzięki któremu mieszkańcy okolicznych gmin mają  możliwość kreatywnego spędzania czasu, z daleka od elektroniki.

Zajęcia cykliczne i okazjonalne

Na terenie Trzebińskiego Centrum Kultury działają liczne zespoły artystyczne. Jest tu również kino. Organizowane są zajęcia i warsztaty dla dzieci i dorosłych, w tym kącik plastyczny, szachowy, uniwersytet a także wystawy lokalnych (choć nie tylko) artystów. Ponadto TCK aktywnie organizuje wszelkiego rodzaju imprezy i koncerty plenerowe, zapraszające za darmo mieszkańców okolicznych miejscowości. Można śmiało stwierdzić, że niezależnie od pory roku nie można się tu nudzić. Każdy zainteresowany jakąkolwiek aktywnością z pewnością znajdzie tu coś dla siebie. W wakacje Centrum zapewnia animacje nad zalewem Chechło dla dzieci, koncerty i kino plenerowe w okolicy Dworu Zieleniewskich a także liczne festyny i dożynki.