Ośrodek Rekreacyjny „Chechło”

Ośrodek Rekreacyjny „Chechło”

Niedaleko centrum miasta, nad pięknym zalewem Chechło rozpościera się ośrodek o tej samej nazwie. Miejsce powstało kilka lat temu z inicjatywy lokalnych władz, które postanowiły stworzyć miejsce atrakcyjne turystycznie. W okresie letnim obiekt przeżywa prawdziwe oblężenie, bowiem świadczy różnorodne usługi i atrakcje. Można tu wypocząć, skorzystać z kąpieliska bądź wybrać się na obserwację ptaków. Wybór zależy więc wyłącznie do odwiedzających.

Kilka informacji o ośrodku

Zalew Chechło znajduje się pomiędzy Trzebinią a Chrzanowem. W 2019 roku stał się nowoczesnym, w pełni funkcjonalnym ośrodkiem rekreacyjnym skierowanym zarówno do mieszkańców, jak i osób tymczasowo pojawiających się w regionie. To miejsce o profesjonalnej infrastrukturze oraz wielu możliwościach. Od strony Trzebini oczyszczono plaże, na której stanęły stanowiska dla ratowników. Ponadto wybudowano drewniane pomosty, jak i dwa place zabaw dla dzieci w różnym wieku. Dodatkowo znajduje się tutaj tzw. „ścieżka zdrowia” ze stanowiskami do ćwiczeń. Miejsce posiada również swoją małą gastronomię, sanitariaty, wygodny parking oraz boiska do gier zespołowych. W okresie letnim można tutaj również zostać na noc – obiekt oferuje miejsca noclegowe.

Czym zachwyca Zalew Chechło?

Ośrodek wymieniony powyżej znajduje się w części oddzielonej tamą. Nieco dalej, poza kąpieliskiem można natchnąć się na bardziej dziki i nieokiełznany teren, który upodobało sobie różnorodne ptactwo oraz ciekawe gatunki roślin. To fantastyczna lokalizacja na odpoczynek z przyrodą. Znajduje się bowiem tylko 4 kilometry od centrum Trzebini i 7 kilometrów od Chrzanowa. Można tu wypożyczyć sprzęt wodny i podziwiać wspaniałe widoki znajdując się na środku zalewu. Woda w tym miejscu jest czysta i dość przejrzysta.

Wszyscy zainteresowani bliskością natury zapraszamy w tą okolicę. Znajduje się ona w otulinie Puszczy Dulowskiej sprzyjającej oglądaniu różnorodnych gatunków zwierząt oraz spokojnemu wędkowaniu.