Psary: Nowy przystanek na Szlaku Miejsc Papieskich

Psary: Nowy przystanek na Szlaku Miejsc Papieskich

Szlak Miejsc Papieskich w powiecie chrzanowskim powiększył się o kolejne miejsce. W niedzielne popołudnie, biskup infułat Jakub Gil z Wadowic uroczyście poświęcił głaz pamiątkowy, tablicę oraz krzyż znajdujące się przy wiejskiej kapliczce w Psarach.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej, która miała miejsce w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Psarach. Po nabożeństwie, uczestnicy uroczystości udali się pod miejscową kaplicę Podwyższenia Krzyża Świętego, gdzie miało miejsce oficjalne poświęcenie tablicy. Po zakończeniu oficjalnej części wydarzenia, uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek do Wiejskiego Domu Kultury.

Psary to już 28. punkt na Szlaku Miejsc Papieskich w powiecie chrzanowskim. Ten unikalny szlak, obejmujący miejsca związane z pobytem kardynała Karola Wojtyły na terenie tego powiatu, został oficjalnie otwarty 2 kwietnia 2006 roku. Na szlaku znajdują się takie miejscowości jak Alwernia, Babice, Balin, Bolęcin, Chrzanów, Grojec, Jankowice, Kwaczała, Lgota, Libiąż, Mętków, Młoszowa, Myślachowice, Okleśna, Płaza, Płoki, Poręba Żegoty, Regulice, Rozkochów, Trzebinia i wiele innych. W niedzielne popołudnie dołączyły Psary.

W uroczystości brały udział liczne osobistości, między innymi starosta chrzanowski Andrzej Uryga, burmistrz Trzebini Jarosław Okoczuk czy dyrektor Trzebińskiego Centrum Kultury Adam Potocki. Obecny był również przewodniczący powiatowej rady Włodzimierz Korczyński oraz przedstawiciel fundacji Szlaki Papieskie z Krakowa. Nie mogło zabraknąć także reprezentacji policji, straży pożarnej oraz lokalnych organizacji jak KGW czy koła pszczelarzy.