Protest przeciwko budowie masztu telefonii komórkowej na osiedlu Gaj Zacisze

Protest przeciwko budowie masztu telefonii komórkowej na osiedlu Gaj Zacisze

Kilkuset mieszkańców osiedla Gaj Zacisze zgromadziło około 300 podpisów w sprzeciwie wobec planowanej konstrukcji masztu operatora sieci komórkowej Play. Planowana jest ona w bliskim sąsiedztwie ich domów. Sprawa dotarła już nawet do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

Mieszkańcy dowiedzieli się o projekcie umieszczenia masztu na ich osiedlu zaraz po tym, jak pełnomocnik firmy Play złożył wniosek do lokalnego urzędu miasta. Wniosek dotyczył określenia lokalizacji inwestycji celu publicznego lub ustanowienia warunków zabudowy. Wkrótce potem okazało się, że właścicielka niezagospodarowanej działki przy ulicy Skośnej zdecydowała się na podpisanie umowy dzierżawy z operatorem sieci komórkowej.

Choć gmina początkowo wydała decyzję negatywną w tej sprawie, operator telekomunikacyjny zdecydował się odwołać do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. SKO zasugerowało ponowne rozważenie wniosku. Na niedawnym spotkaniu z burmistrzem Trzebini, mieszkańcy protestujący przeciwko budowie masztu usłyszeli, że brakuje podstaw do ponownego wydania decyzji odmownej.