Mobilne laboratorium pod jedną ze szkół w Trzebini

Mobilne laboratorium pod jedną ze szkół w Trzebini

W połowie maja w Szkole Podstawowej nr 3 w Trzebini wzięła udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej, która nosi nazwę być jak Ignacy. Nauka na drodze. W ramach tej akcji pod szkołą pojawiło się mobilne laboratorium, gdzie uczniowie mogli podziwiać i czynnie brać udział w różnych eksperymentach. Sprawdzamy, jak przebiegało całe wydarzenie.

Być jak Ignacy. Nauka na drodze – projekt PGNiG

Cała akcja powstała dzięki Fundacji PGNiG. Calem tego wydarzenie jest zainteresowanie oraz przybliżenie dzieciom i młodzieży wszelkich zagadnień związanych z ropą naftową i gazem ziemnym. Chodzi o przybliżenie takich tematów jak wydobywanie ropy naftowej i gazu ziemnego, ich wykorzystanie. Dodatkowo w ramach prowadzonych warsztatów dzieci i młodzież mogą dowiedzieć się cennych informacji o Ignacym Łukasiewiczu oraz przekazanie znaczenie i piękna nauk ścisłych. Mobilne laboratorium od kilku lat przemierza całą Polskę i dociera do ponad 200 szkół. Wnętrze całego laboratorium jest przystosowane, aby zaspokoić ciekawość najbardziej wymagających młodych ciekawskich. Wszystko odbywa się bezpłatnie, właśnie w ramach całego projektu. Jest to dokonały pomysł na to aby połączyć edukację z zabawą.  A o korzyści takiej formy nauki można przeczytać w tym artykule.

Mobilne laboratorium przy Szkole Podstawowej nr 3 w Trzebini

Całe wydarzenie miało miejsce w piątek, 13 maja. Wybór szkoły nie bez powodu – patronem trzebińskiej „trójki” jest właśnie Ignacy Łukasiewicz. Uczniowie ze szkoły mieli okazję wziąć udział w pokazie eksperymentów chemicznych. Nie zabrakło również specjalnych lekcji z warsztatami, które dotyczyły wydobycia ropy i gazu. Uczniowie mogli dowiedzieć się także o właściwościach paliw gazowych. Dodatkowa atrakcja to zwiedzanie mobilnej wystawy, która prezentowała historię oświetlenia oraz wydobycia ropy i gazu. Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 3 brała również udział w konkursie z nagrodami. Warto rozwijać wśród najmłodszych pasję do zdobywania wiedzy już od najmłodszych lat.