Wypadki na autostradzie A4

Wypadki na autostradzie A4

Nie da się ukryć, że na autostradzie A4 często dochodzi do różnych wypadków. Między innymi w maju miały miejsca niebezpieczne sytuacja. Niektóre z nich wydarzyły się tuż przy naszym mieście.

Nietrzeźwy mężczyzna

Jakiś czas temu na autostradzie A4 doszło do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. Wpadł on w ręce policjantów. Na ten moment wiadomo, że mężczyzna stanie przed sądem. Kierowcą okazała się 42-letni mieszkaniec Krakowa. Podczas zatrzymania okazało się, że wydmuchał aż 3,1 promila alkoholu. Jak informuje Iwona Szelichiewicz, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Charnowie, mężczyzna ma zatrzymane prawo jazdy. Pijani kierowcy na trasie to prawdziwa zmora. Tylko w ubiegłym roku policjanci z okolicy zatrzymali 146 pijanych kierowców. Byli sprawcami 46 zdarzeń drogowych. W całym 2022 roku w powiecie chrzanowskim przebadanych na zawartość alkoholu było 24967. Dla porównania w 2020 roku zatrzymano 18862 kierowców, a w 2019 roku aż 77868 osób. Warto tutaj wspomnieć, żeby pod żadnym pozorem nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu. Stanowi to niebezpieczeństwo równie dla osoby pod wpływem alkoholu oraz dla innych podróżujących.

Bus uderzył w samochód osobowy na autostradzie A4 w okolicy Trzebini

Kolejny niebezpieczny wypadek miał miejsce w ostatnim tygodniu maja. Jak się okazało na wysokości Trzebinii. Jak powiedział dyżurny Komisariatu Autostradowego Policji w Krakowie, bus uderzył w samochód osobowy. Podróżujący bus na pasie w kierunku Krakowa uderzył w tył samochodu osobowego. Ten po uderzeniu wjechał w bariery ochronne. Całe szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Na całym odcinku autostrady A4 były gigantyczne korki, które utrudniały podróżowanie w tym terenie. Policja apeluje, aby podczas podróży autostradą zachować szczególną uważność i rozwagę. Brawurowa jazda może skończyć się tragicznie.