Budowa boiska ze sztuczną trawą

Budowa boiska ze sztuczną trawą

W Trzebinii ma powstać boisko przy stadionie dawnego Hutnika, czyli przy ul. Piłsudskiego. Jak wynika z założenia, ma być to pełnowymiarowe boisko, wraz z trybunami, szatnią oraz pełnym zapleczem. Co wiadomo już w tej sprawie?

Nowe pełnowymiarowe boisko przy ul. Piłsudskiego

Ogłoszony został przetarg, ale jak ostatecznie się okazało, nie udało się wyłonić zwycięzcy. Wszystko przez to, że zakładana kwota była niewystarczająca. Na boisku ma być sztuczna trawa. Taka decyzja została podyktowana względami techniczny. Mówi się, że boiska ze sztuczną nawierzchnią są o wiele tańsze w utrzymaniu niż te trawiaste. Zdecydowanie łatwiej jest również z nich korzystać w zimie. Wystarczy tylko odśnieżyć i można z niej korzystać. Co więcej, wymagają one jednak odpowiedniej pielęgnacji.

Przetarg na budowę boiska

Finalnie zgłosiło się aż 7 firm. Okazało się, że jednak żadna firma nie zmieściła się w zakładanym budżecie. Warto wspomnieć, że gmina na ten cel przeznaczyła 8 mln zł. Tymczasem okazało się, że najtańszy wykonawca, czyli firma IdeaBud z Trzebinii wyceniła realizację zadań na 8,9 mln zł. Najdroższa z ofert opiewała na kwotę 13,5 mln zł. Taką propozycję zgłosiła firma z Łodzi. Jeśli wziąć pod uwagę przetarg, to miasto musiałoby dołożyć blisko 1 mln zł na ten cel. Rada miasta formalnie zdecydowała, że dołoży wymaganą kwotę. Boisko wybuduje firma IdeaBud.

Nowe boiska, a co z istniejącą już infrastrukturą?

Po rozstrzygnięciu przetargu, na Facebooku, pod postem burmistrza ludzie wymieniali się komentarzami na ten temat. Mieszkańcy zastanawiają się, dlaczego gmina inwestuje środki w nowe boisku, skoro boisko położone w Sierszy przy Grunwaldzkiej niszczeje. Co prawda boisko należy do Spółki Restrukturyzacji Kopalń, jednak nikt do tej pory nie odkupił tego obiekty. Wygląda jednak na to, że miasto nie jest zainteresowane typu przejęciem. Co więcej, boisko ze sztuczną nawierzchnią od 10 lat powstaje w pobliskim Raciborzu. Miało być one gotowe w ubiegłym roku, jednak nie udało się. Podobne boisko znajduje się w Skawinie, Chełmku i od ub. roku w Olkuszu.