Gmina Trzebinia z dofinansowaniem w ramach programu „Laboratoria przyszłości”

Gmina Trzebinia z dofinansowaniem w ramach programu „Laboratoria przyszłości”

Nauka już za niedługo będzie kojarzyć się z fascynującymi zajęciami dla uczniów szkół w gminie Trzebinia. Gmina poinformowała, że w ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości”, szkoły otrzymają łącznie kwotę 771 300 zł. To pozwoli wszystkim szkołom w gminie realizować program zajęć, podążając najnowszymi trendami.

Technologia na wyciągnięcie ręki

Uczestnictwo szkół w gminie Trzebinia w programie rządowym się opłaciło. Szkoły przeznaczą otrzymaną kwotę na zakup najnowocześniejszego sprzętu, jaki pozostałym uczniom może się tylko marzyć. Zajęcia w szkole często wyglądają bardzo tradycyjnie, a takie z pewnością nie przynoszą pozytywnych odczuć. Teraz we wszystkich szkołach podstawowych w gminie się to zmieni. W ostatnich latach coraz częściej mówi się o postępie technologicznym, za którym trudno nadążyć. Zastosowanie nowoczesnego podejścia i wykorzystanie sprzętu w nauce pozwalała nie tylko zmaksymalizować dostęp do wiedzy i innowacyjnego wyposażenia, ale także daje szanse na rozwijanie zainteresowaniach wśród młodych uczniów. Rodzice również powinni być z tego powodu zadowoleni.

Za niedługo nauka stanie się zabawą

Program „Laboratoria przyszłości” stwarza duże możliwości dla szkół. Już od najmłodszych lat uczniowie powinni być zapoznawani z technologią, o której tyle się mówi. Niestety nie każda szkoła może sobie pozwolić na zakup narzędzi, które to umożliwiają. Z pomocą przychodzi program, który ma na celu stopniowe budowanie w uczniach umiejętności technicznych i bardziej kreatywnego podejścia do wielu dziedzin. Zajęcia już za niedługo nie będą kojarzyć się z przymusowym siedzeniem w sali, ale uwaga uczniów zostanie skierowana na inne formy zajęć edukacyjnych. Z pewnością każde zajęcia będą ich przyciągać i rozwijać zainteresowania. Szkoły zapowiedziały, że sprzęt zakupiony za otrzymane pieniądze, zostanie wykorzystany również w zajęciach pozalekcyjnych. Dzięki temu będzie można jeszcze bardziej pokazywać dzieciom, że nauka wcale nie musi być nudna.