Parkrun w Chrzanowie podczas Świąt Bożego Narodzenia

Parkrun w Chrzanowie podczas Świąt Bożego Narodzenia

Już za niecałe dwa tygodnie będziemy mogli kibicować biegaczom podczas wydarzenia, które odbędzie się 25 grudnia, o godzinie 9:00. Bieg jest o tyle wyjątkowy, że po raz trzechsetny biegacze będą zmagać się na dystansie 5 kilometrów. Bieg znany jest już w całej Polsce, odbywa się  w wielu miastach, na przykład w Zgorzelcu.

Gwarancja udanej zabawy

Jak zwykle organizatorzy tego wydarzenia zachęcają osoby do spróbowania swoich sił. Trasę będzie można pokonać również we własnym tempie, maszerując. Koordynatorzy otwarcie mówią, że najważniejsze jest uczestnictwo i dobra zabawa, a wynik jest sprawą drugoplanową. Tym razem emocje i dobry humor jeszcze bardziej udzielają się wszystkim zawodnikom. 25 grudnia Parkrun Chrzanów będzie miał już na swoim liczniku 300 takich biegów. W każdą sobotę biegacze spotykają się i rywalizują ze sobą, ale co najważniejsze spędzają czas na świeżym powietrzu, uprawiając aktywność fizyczną.

Bieganie jest dla każdego

Wydarzenie kierowane jest głównie do osób, które lubią aktywnie spędzać swój czas wolny. Uczestnictwo w imprezie jest bezpłatne. Zawodnicy wyruszą w godzinach porannych z parkingu w Chrzanowie, który znajduje się przy ulicy Kroczymiech, tuż koło ocynkowni. Gmina Trzebinia może być dumna z takiej imprezy, jaką jest Parkrun. To okazja nie tylko do promowania uprawiania sportu, ale także szansa na poznanie innych uczestników i stworzenie owocnych dyskusji. Jest to czas, w którym spotykają się rodziny i znajomi. W dotychczas zorganizowanych parkrunach uczestniczyły osoby w każdym wieku, od dzieci poprzez 20-latków do nawet 70-latków. Jak możemy dowiedzieć się ze wcześniejszych relacji, nie ma tutaj miejsca na nudę i każdy wie, że atmosfera jest zawsze wyjątkowa. Nikt nie poczuje się zawiedziony.

Jakie nagrody czekają na zawodników?

Jubileuszowy bieg będzie wspierał burmistrz Trzebini, Jarosław Okoczuk, który objął honorowym patronatem tę edycję parkrunu. Uczestnicy, którzy podejmą wyzwanie w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia, na zakończenie otrzymają upominki w postaci gadżetów z logiem gminy Trzebinia.