Wrotkowisko — nowa atrakcja w okolicy

Wrotkowisko — nowa atrakcja w okolicy

W piątek 3 grudnia oficjalnie został otwarty Trzebiński Park Rozrywki, który powstał w Myślachowicach. Miejsce znajduje się na terenie domu kultury, a w środku można znaleźć salę do jeżdżenia na wrotkach. Jest ona specjalnie oświetlona i nagłośniona, dlatego istnieje możliwość jej przerobienia na salę koncertową. Oprócz wrotkowiska, w samym Parku Rozrywki można znaleźć oczywiście wypożyczalnię wrotek. Dodatkowo mieści się tam bawialnia dla dzieci z dużymi kanapami i telewizorem, a także kawiarnia z pyszną kawą oraz czymś słodkim.

Wrotkowisko to jedyne takie miejsce na mapie województwa małopolskiego, gdzie można pochwalić się profesjonalną halą do jeżdżenia. Dodatkowo warto wspomnieć, że nawiązał współpracę z jednym z najlepszych wrotkarzy w Polsce, Adamem Knopem. W ramach porozumienia w TPR będą odbywać się warsztaty oraz różne pokazy. To z pewnością zainteresuje młodzież w okolicy.

Skąd pomysł na inwestycje?

Jak podkreśla burmistrz Jarosław, sam budynek kultury w Myślachowicach nie była w całości zagospodarowany. Właśnie dlatego pomysł, żeby zlokalizować właśnie w tej wolnej przestrzeni. Sam pomysł był strzałem w dziesiątkę, teraz najmłodsi, ale także rodzice znajdą dodatkowe miejsce rozrywki dla siebie. Choć od pomysłu do realizacji projektu minęło trochę czasu, to od teraz można się już cieszyć nowym miejscem.

Projekt zrealizowano z inicjatywny Gmina Trzebinia oraz we współpracy z Powiatem Chrzanowskim. Cała inwestycja kosztowała 1 645 246 zł.

Dalsze plany

Jak zapowiada dyrektor Adam Potocki, to dopiero początek inwestycji kulturalno-turystycznych. Złożono także wniosek do Ministerstwa Kultury o dofinansowanie na powstanie pracowni kreatywnej, sensoryki oraz klatki schodowej w budynku, w którym mieści się Trzebiński Park Rozrywki. Dodatkowo złożono także wniosek do Lokalnej Grupy Działania o dofinansowanie na adaptację piętra budynku, gdzie miałaby powstać miejsce do karaoke, pracownia plastyczna oraz sala baletowa.