Okoliczne kąpieliska kończą sezon wakacyjny

Okoliczne kąpieliska kończą sezon wakacyjny

Trudno się nie zgodzić, że tegoroczne lato nie należy do tych wymarzonych. Poza falami upałów było zdecydowanie więcej opadów  w porównaniu chociażby z zeszłym rokiem. Ponadto temperatury w ostatnich dniach zupełnie nie rozpieszczają. Nie ma w tym nic dziwnego, że wiele z kąpielisk w okolicy Trzebini albo już zakończyło tegoroczny sezon, albo taki plan znajduje się w najbliższych dniach. Turystów nie ubywa jednak mało kto chce siedzieć w deszczu nad wodą. Tym bardziej, że poza opadami przeszkodą staje się porywisty wiatr.

Które kąpieliska ostatecznie pożegnały turystów na ten rok?

Pierwszym, który zdecydował się na ten krok było kąpielisko w Libiążu, które zakończyło swój letni sezon już w poniedziałek. Kolejnym stało się kąpielisko w ośrodku Chechło, gdzie ratownicy wodni po raz ostatni pilnowali plażowiczów we wtorek. Oczywiście nadal istnieją zbiorniki, które nadal pozostają otwarte na gości. Mowa tu o Balatonie, niezwykle urokliwym miejscu, które zgodnie z obwieszczeniem zakończy funkcjonowanie w sezonie z dniem 31 sierpnia. Kąpieliskiem, które zdecydowanie najdłużej pozostaje otwarte jest Sosina w Jaworznie, która zamknięta zostanie 15 września.

Jak ratownicy wspominają miniony sezon?

Wielu z nich twierdzi, że w tym roku pomimo zmiennej pogody liczba turystów dopisała. Jak pokazują liczne statystyki w całym kraju, rok 2021 pozostał pod znakiem polskich wycieczek. I jest się z czego cieszyć. Mieszkańcy kraju wybierali wypoczynek w polskich miejscowościach, co zdecydowanie korzystnie wpłynęło na branżę turystyczną. Ponadto ratownicy twierdzą, że ten rok był także zdecydowanie bardziej spokojny od ubiegłego. Mniej podtopień i utonięć to także pozytywna wiadomość. Niestety wielu z hotelarzy i prowadzących usługi gastronomiczne liczyło, że dwa ostatnie tygodnie sierpnia przyniosą jeszcze sporo odwiedzających. Tym czasem prognozy pogodowe doprowadziły do tego, że wielu Polaków w ostatniej chwili zmieniło swoje plany i postanowiło pozostać w domu.