Konkurs "Bliżej Europy" w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Młoszowej: Młodzież bada poczucie wspólnoty europejskiej

Konkurs "Bliżej Europy" w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Młoszowej: Młodzież bada poczucie wspólnoty europejskiej

Pod honorowym patronatem burmistrza Trzebini, Jarosława Okoczuka, Zespół Szkolno-Przedszkolny (ZSP) w Młoszowej stał się areną inauguracji konkursu zatytułowanego „Bliżej Europy”. Do murów placówki przybyli reprezentanci ośmiu szkół z terenu gminy Trzebinia, którzy razem ze swoimi opiekunami przystąpili do rywalizacji.

Szkoły Podstawowe nr 3, 5 i 8 z Trzebini, Szkoła Podstawowa z Psar, Myślachowic, Dulowej, Lgoty oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny z Młoszowej – to instytucje edukacyjne, które skierowały swoje dwuosobowe drużyny do rywalizacji o Puchar Przechodni Burmistrza. Zadania, z jakimi musieli się mierzyć uczniowie, obejmowały tematykę europejską w zakresie geografii, historii oraz języków angielskiego i niemieckiego.

„Główną ideą stojącą za konkursem było promowanie wśród młodzieży poczucia wspólnej kultury państw europejskich, tolerancji, otwartości i świadomości wzajemnego przenikania się odmiennych tradycji i kultur. W końcu wszyscy jesteśmy Europejczykami”, wyjaśnia dyrektor ZSP w Młoszowej, Anna Mendela.

W tegorocznej edycji Puchar Przechodni Burmistrza Miasta Trzebini zdobyli reprezentanci Szkoły Podstawowej w Myślachowicach, Kamila Mirocha oraz Szymon Gwizdała. Drugie miejsce na podium, ex aequo, przypadło uczniom z Szkoły Podstawowej w Psarach (Jan Kowalik i Cyprian Koltun) oraz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młoszowej (Natalia Dusza i Kamil Trębacz).

„Składamy serdeczne gratulacje wszystkim uczestnikom i opiekunom i zapraszamy do udziału za rok. Specjalne podziękowania należą się organizatorkom konkursu – paniom Monice Popieli, Małgorzacie Mardyle, Annie Kozioł-Pilaszek, Steni Rejdych i Barbarze Szewczyk”, podsumowuje Anna Mendela.