Trzebinia: Uroczysta przysięga rekrutów WOT

Trzebinia: Uroczysta przysięga rekrutów WOT

Spotkanie, na które zaprasza 11. Brygada Obrony Terytorialnej z Małopolski, będzie okazją dla tutejszych żołnierzy uczestniczących w szkoleniu podstawowym do złożenia oficjalnej przysięgi. Wydarzenie to zaplanowane zostało na sobotę, 20 kwietnia, i odbędzie się na centralnym Rynku w Trzebini.

Podczas tej uroczystości nowi rekruci będą składać przysięgę, co formalnie wprowadzi ich w szeregi 11. Brygady Obrony Terytorialnej z Małopolski. Rok temu podobne wydarzenie miało miejsce w Trzebini, a w roku 2022 ceremonia odbyła się w miejscowości Chrzanów.

Przygotowany program rozpoczyna się punktualnie o godzinie 11:00 tego samego dnia. Planowane są różne atrakcje, takie jak prezentacja sprzętu wojskowego, stoiska promocyjne, poczęstunek w postaci tradycyjnej grochówki oraz specjalna strefa edukacyjno-zabawowa przeznaczona dla najmłodszych uczestników.

Należy jednak pamiętać, że związane z tym wydarzeniem będą pewne utrudnienia w ruchu drogowym. Na ten temat informacje dostarcza Urząd Miasta w Trzebini. Od godziny 7:00 do 14:00 dnia 19 kwietnia, a także między godziną 7:00 a 16:00 dnia 20 kwietnia, będzie obowiązywał zakaz ruchu na drodze wokół Rynku oraz na ulicach Rynek i Narutowicza. Ograniczenie to obejmie odcinek od tzw. ślepej ulicy Kościuszki do skrzyżowania z ulicą Marszałka Piłsudskiego. Wyjątkiem od tej reguły będą pojazdy służące obsłudze ceremonii przysięgi wojskowej. Dodatkowo, od godziny 7:00 dnia 19 kwietnia do godziny 16:00 dnia 20 kwietnia obowiązuje zakaz zatrzymywania się w tych samych obszarach.