Plan inwestycji w Trzebini: rozbudowa stacji kolejowej o centrum przesiadkowe

Plan inwestycji w Trzebini: rozbudowa stacji kolejowej o centrum przesiadkowe

W okolicach stacji kolejowej w mieście Trzebina planowane jest stworzenie nowego centrum komunikacyjnego. Kompleks ma obejmować nowe przystanki autobusowe, pawilony oraz miejsca parkingowe.

Rozpoczęcie budowy tego ambitnego projektu zaplanowano na bieżący rok. Przestrzeń przeznaczona pod rozbudowę znajduje się w pobliżu dworca PKP w Trzebini, przy skrzyżowaniu ulic Dworcowej i Kościuszki, gdzie obecnie funkcjonują przystanki dla autobusów publicznych. Całkowity czas realizacji tej inwestycji szacowany jest na dwa lata, a jej koszt to około 20 milionów złotych. Proces przetargowy został już zainicjowany i oferty można składać do 9 maja bieżącego roku. Projektem przewiduje powstanie nie tylko nowych przystanków, ale także nowoczesnego centrum przesiadkowego.

Jak informuje rzeczniczka Urzędu Miasta Trzebini, Anna Jarguz, idea stojąca za tym projektem zakłada zapewnienie mieszkańcom gminy dobrze skomunikowanego punktu przesiadkowego. Autobusy mają kursować po całej gminie i dowozić pasażerów do centrum przesiadkowego, skąd będą mogli kontynuować podróż w stronę Chrzanowa czy Libiąża. Szacuje się, że w godzinach szczytu autobusy będą odjeżdżać z każdego sołectwa co około 20 minut i kierować się w stronę dworca.

Jednym z elementów projektu jest również budowa dodatkowego parkingu, który pomieści 60 samochodów. Zostanie on zlokalizowany przy ulicy Lema i będzie posiadał ścieżkę pieszo-rowerową, która połączy go z punktem przesiadkowym.