Kierowca z Jaworzna omal nie potrącił dzieci na przejściu dla pieszych

Kierowca z Jaworzna omal nie potrącił dzieci na przejściu dla pieszych

W mieście Jaworzno, groźny incydent niemal doprowadził do tragedii. Na jednym z przejść dla pieszych, kierujący samochodem marki Opel, niemal potrącił grupę dzieci. Całe zdarzenie zostało uwiecznione na nagraniu z kamery samochodowej przez świadka, który przekazał materiał wideo lokalnej policji. W efekcie, zaniedbujący przepisy ruchu drogowego kierowca opla otrzymał mandat.

Sytuacja była krytyczna – kierowca opla z Jaworzna niemal rozjechał przechodzące przez pasy dzieci. Nie wiemy, co mogło być przyczyną tego zaniedbania – czy to brak uwagi, czy może inne czynniki. Szczęśliwie, nie doszło do tragicznego wypadku. Policja postanowiła podzielić się nagraniem z całym wydarzeniem jako ostrzeżeniem dla innych.

Młoda aspirant Justyna Wiszowaty, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie, udzieliła informacji na ten temat. Powiedziała: „Mężczyzna nie przestrzegał pierwszeństwa pieszego na pasach. Ta sytuacja została zarejestrowana na nagraniu z kamery samochodowej przez innego kierowcę.” Dodała, że informacja o incydencie została przekazana policji, która podjęła odpowiednie kroki wobec kierowcy.

Ta niebezpieczna sytuacja mogła skończyć się tragicznie, ale na szczęście nikt nie doznał obrażeń. Film z tego zdarzenia został nagrany przez odpowiedzialnego kierowcę, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Kierujący oplem został zidentyfikowany i ukarany przez lokalne służby drogowe. Został mu nałożony mandat karny w wysokości 1500 złotych oraz 15 punktów karnych.