Dwaj mężczyźni w wieku 33 i 40 lat zatrzymani za brutalny napad w Trzebini

Dwaj mężczyźni w wieku 33 i 40 lat zatrzymani za brutalny napad w Trzebini

Jeden w wieku trzydziestu trzech lat, a drugi czterdziestu, wpadli do mieszkania, które nie było ich własnością, znajdującego się w malowniczym miasteczku Trzebinia. Mieli za zadanie zaatakować niespodziewanego właściciela domu. W momencie, gdy mężczyzna został przez nich przewrócony, para przestępców bez namysłu posunęła się dalej, pustosząc pomieszczenia one po drugim.

W trakcie tego bezwzględnego aktu przemocy i naruszenia prywatności, złodzieje ukradli kartę bankomatową nieszczęsnego właściciela domu. Jednak ich „sukces” był krótkotrwały. Zaledwie parę godzin po incydencie, obydwaj sprawcy zostali przechwycone przez skrupulatnych i czujnych funkcjonariuszy Policji z Trzebini.

I choć mogą wydawać się pewni siebie, grozi im surowa kara za ich zuchwałe działania. Według prawa polskiego, za rozbój, taki jak ten, do którego doszło, grozi nawet do piętnastu lat pozbawienia wolności. Co więcej, nie ma znaczenia, czy to była ich pierwsza taka akcja, czy są recydywistami. Kara ta jest nieunikniona i miarodajna.