Główni gracze w przetargu na zimowe utrzymanie dróg w gminie na lata 2024-2025

Główni gracze w przetargu na zimowe utrzymanie dróg w gminie na lata 2024-2025

Gdy od 24 listopada ruszyło oficjalne procedowanie przetargu na usługi związane z utrzymaniem dróg w okresie zimowym, takie jak odśnieżanie, posypywanie antypoślizgowym materiałem i usuwanie nawarstwionego śniegu, dwa podmioty rywalizują o tę intratną umowę. Przetarg, ogłoszony przez lokalną gminę, obejmuje dwuletni kontrakt na lata 2024-2025.

Wśród firm starających się o kontrakt na kolejne dwa lata znalazły się AVR S.A. z siedzibą w Krakowie oraz Krymex Krystiana Łuczaka, firma pochodząca z Bytomia.

AVR S.A., to firma działająca z udziałem kapitału zagranicznego, która zdobyła sobie uznanie w powiecie chrzanowskim. Do niedawna była ona odpowiedzialna za zbieranie odpadów komunalnych na tym terenie, korzystając do tego celu z pojazdów o włoskiej rejestracji. Jej działalność jest bardzo zróżnicowana, obejmując projekty tak różne jak budowa dróg, mostów, a nawet płyt lotniskowych. AVR to obecny wykonawca zleceń gminy, a w swojej ofercie ma również odśnieżanie dróg wojewódzkich i powiatowych.

Krymex nie jest nazwą dobrze znaną pośród firm zajmujących się zimowym utrzymaniem dróg na terenie powiatu chrzanowskiego. Jednak, ciekawym jest fakt, że Chrzanów jest miejscem, gdzie działa warsztat samochodowy o tej samej nazwie i identycznym logo. Rok temu na profilu firmy na Facebooku pojawiło się zdjęcie kilku ciężarówek wyposażonych w pług śnieżny. Informacje na stronie internetowej Krymexu z Bytomia mówią, iż firma ma doświadczenie w remontach dróg i pracach brukarskich, ale podkreślają też, że odśnieżanie jest jednym z punktów ich oferty.