Spotkanie z Patrycją Dołowy w trzebińskiej bibliotece

Spotkanie z Patrycją Dołowy w trzebińskiej bibliotece

Pierwszego grudnia, zaplanowane jest spotkanie z Patrycją Dołowy. Ta utalentowana autorka jest znana z przejmujących relacji, a jej najnowsza książka „Wrócę, gdy będziesz spała. Rozmowy z dziećmi Holocaustu” wywołała wiele emocji zarówno pozytywnych, jak i negatywnych.

Twórczość Patrycji Dołowy to poruszający opis doświadczeń żydowskich matek podczas okresu Holocaustu. Ocalenie swoich dzieci często wiązało się z koniecznością podjęcia drastycznych decyzji i zmierzenia się z niezwykle trudnymi wyborami. W książce nie brakuje dramatycznych historii również o przybranych matkach, które w wielu przypadkach nie były gotowe na pożegnanie z dzieciństwem, które uratowały. Książka ukazuje także perspektywę dzieci, które nierzadko są rozdarte między dwoma rodzinami, dwoma kulturowymi tożsamościami oraz między uczuciami winy, wdzięczności i rozpaczy.

Spotkanie autorskie z Patrycją Dołowy odbędzie się w piątek, 1 grudnia, o godzinie 16:00, w trzebińskiej bibliotece. Wydarzenie to będzie również okazją do zakupu książki z dedykacją od autorki. Szczegóły dotyczące spotkania można uzyskać bezpośrednio w bibliotece.