Bezcenne wsparcie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w ratowaniu życia

Bezcenne wsparcie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w ratowaniu życia

Poświęcenie i profesjonalizm, z jakim działa Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, jest niezwykle istotne dla naszej społeczności. Jego wsparcie jest często kluczowe w sytuacjach, kiedy obrażenia ofiar są tak poważne, że szybki czas reakcji odgrywa decydującą rolę w udzieleniu pomocy. To jest moment, kiedy medyczny personel karetek pogotowia, bez chwili wahania, prosi o wsparcie wykwalifikowanych zespołów LPR. W ostatnich dniach zdarza się to coraz częściej.

Co ciekawe, piloci tych śmigłowców są tak dobrze wyszkoleni, że potrafią lądować nawet w najtrudniejszych warunkach. Dzięki swoim umiejętnościom, są w stanie pomóc tam, gdzie ich obecność jest najbardziej potrzebna.

Ostatnio wezwano ich do dzielnicy Szczakowa w Jaworznie. Przybyli na wezwanie związane ze stanem zdrowia 40-letniej mieszkanki miasta. Śmigłowiec wylądował bezpiecznie przy parafii św. Elżbiety. Dzięki temu strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie mogli skoncentrować się na swojej pracy i nie musieli martwić się o bezpieczeństwo miejsca lądowania.