Kolejne osuwisko w Trzebini – zakaz wchodzenia do lasu

Kolejne osuwisko w Trzebini – zakaz wchodzenia do lasu

Spacer po lesie w Trzebini może zagrażać życiu. Kilka dni temu pojawiły się tam osuwiska. Nadleśnictwo wprowadziło zakaz wstępu.

Zakaz wstępu do lasu

Nadleśnictwo Chrzanów wprowadziło zakaz wstępu na tereny leśne osiedli Siersza i Gaj w Trzebini. Jak się okazuje, jest to spowodowane coraz częstszymi zapadliskami, które mają miejsce na tych terenach. Przypomnijmy, że ziemia na tym obszarze zapadała się już kilkadziesiąt razy. W tym na cmentarzu, ogródkach działkowych, stadionie oraz w pobliżu bloków. Tereny położone na osiedlach Siersza i Gaj zostały uznane za szczególnie zagrożone. Właśnie w tamtejszych lasach wydano czasowy zakaz wstępu, ze względu na możliwe zagrożenie życia i zdrowia.

Do kiedy obowiązuje zakaz wstępu?

Zakaz wstępu będzie obowiązywał do 30 czerwca 2023, jednak może zostać skrócony lub wydłużony, w zależności od rozwoju sytuacji. Osoby łamiące zakaz grożą konsekwencje prawne.

Mieszkańcy martwią się o swoje bezpieczeństwo

Mieszkańcy Trzebini są zaniepokojeni tymi zjawiskami i oczekują działań władz miasta, aby zapobiec powstawaniu kolejnych osuwisk. Do tej pory podjęto już kilka działań mających na celu stabilizację gruntu na zagrożonych terenach, jednak problem ten wciąż pozostaje aktualny i wymaga dalszych działań i badań.