Lokalna akcja Masz Głos!

Lokalna akcja Masz Głos!

Lokalna akcja Masz Głos! zachęca do wzięcia udziału organizacje społeczne i nieformalne grupy mieszkańców, zwłaszcza z małych miejscowości, które w ciągu roku chcą działać na rzecz swojej lokalnej społeczności. Rejestracja trwa od 21 lutego do 5 marca 2023.

O co chodzi w całej akcji?

Akcja Masz Głos! pomaga społecznikom zrealizować działania we współpracy z władzami samorządowymi i mieszkańcami, co stanowi unikalne podejście w skali kraju. Celem jest uczynienie mieszkańców i władz współodpowiedzialnymi za swoją gminę. Osoby zainteresowane udziałem w akcji powinny wypełnić formularz zgłoszeniowy do 5 marca. Liczba miejsc jest ograniczona, a wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone na stronie internetowej akcji do 13 marca.

Co można zyskać w ramach akcji?

Uczestnicy akcji otrzymają bezpłatne wsparcie w postaci stałej współpracy i doradztwa od doświadczonego koordynatora, pomocy prawnej, możliwości uczestnictwa w szkoleniach stacjonarnych i online, wizyt studyjnych do miejsc, w których działają wzorcowo tandemy mieszkańców i władz, otrzymają mikrogrant na działania oraz konsultacje przy działaniach promocyjnych i komunikacyjnych. Każda edycja akcji kończy się przyznaniem nagrody Super Samorząd i Super Głos.