31. finał wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

31. finał wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dziś odbył się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Toruń po raz kolejny weźmie udział w tym wydarzeniu.
Tegoroczny finał dla Dużych i Małych

Hasło tegorocznej edycji

Hasłem tegorocznej edycji jest „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” oraz „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”. Przypomnijmy, że sepsa to zespół objawów, które zostały wywołane przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W całym procesie liczy się to, aby jak najszybciej zareagować. Niestety w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu, a nawet śmierci.

Jak Trzebinia świętuje ten dzień?

W powiecie chrzanowskim świętowanie rozpoczęto już kilka dni wcześniej. W Fabloku zagrali oldboje przeciwko rówieśnikom krakowskiej Wisły. Lepszym zespołem okazał się zespół legendy krakowskiego futbolu. Zwyciężyli oni 7:4. Warto jednak wspomnieć, że główna część imprezy odbyła się na Placu Tysiąclecia. Imprezę zainaugurował pokaz w wykonaniu Trzebinia Classic oraz wspólne strzelanie z łuku pod okiem Stowarzyszenia Łuczniczego Arrow. Na scenie nie zabrakło także występu dzieci z chrzanowskich przedszkoli, zespół Eder, Grupa Operacyjna Patriot, zespół Ludzie, Damian Likus, Krist Van D. Wydarzenie tradycyjnie zakończyło „Światełko do nieba”.