Tor przeszkód nad Balatonem

Tor przeszkód nad Balatonem

Jeszcze kilkanaście dni ma trwać budowa toru przeszkód nad ośrodkiem Balaton w Trzebini. Oficjalnie budowa ma zakończyć się do 8 listopada br. ma zakończyć się budowa toru przeszkód nad ośrodkiem Balaton w Trzebini. 

Nowa atrakcja

Kolejna atrakcja dla miłośników aktywnego spędzania czasu. Nad Balatonem mają powstać łącznie dwa tory przeszkód, jeden dla dorosłych i drugi dla najmłodszych. Jak mówi Marta Staroń, finalistka programu Ninja Warrior Polska, z roku na rok dyscyplina biegów z przeszkodami zyskuje coraz większą popularność. Taki tor przeszkód jest pierwszą tego typu atrakcją w okolicy. Może dzięki temu zachęci dorosłych i dzieci do aktywności sportowej. Przypomnijmy, że w tym sezonie nad ośrodkiem Chechło w Trzebini rozpoczął się Fit Camp. Każdy chętny mógł wziąć udział w takich spotkaniach. Dzięki temu możliwe było popracowanie nad swoją kondycją i ogólna sprawnością ruchową.

Na jakim etapie jest realizacja inwestycji?

Wykonaniem nowej inwestycji rozrywkowej zajmuje się rma Toroz z Gdańska, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu. W najbliższym czasie wykonane zostaną wszelkie prace ziemne, mające na celu przygotowanie podłoża pod konstrukcję toru przeszkód. Całkowita montaż zakończyć ma się do 8 listopada. Stworzenie takiej inwestycji będzie wynosiło 138 tys. zł. Przypomnijmy, że budowa toru przeszkód nad Balatonem jest realizowana dzięki środkom, jakie udało się pozyskać gminie, za uzyskanie najwyższego przyrostu zaszczepionych przeciwko COVID-19 w powiecie chrzanowskim. Finalnie gmina uzyskała środki w kwocie milion złotych. Oprócz toru przeszkód, powstać ma również grota śnieżna na krytej pływalni Aqua Planet oraz tężnia solankowa na osiedlu Siersza.