Pomoc dla schroniska – ważne ogłoszenie

Pomoc dla schroniska – ważne ogłoszenie

Zbliża się ochłodzenie, więc to najlepszy czas, aby wesprzeć czworonożnych przyjaciół. Nie da się ukryć, że w okresie jesieni i zimy psy, koty i inni mieszkańcy schroniska potrzebują największego wsparcia człowieka. Właśnie dlatego powstał Wielka Zbiórka dla schroniska. Sprawdzamy, co więcej wiadomo o akcji!

Mnóstwo potrzebnych rzeczy

Od 3 do 28 października trwa zbiórka na rzecz Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Bolesławiu. To właśnie tam znajduje się zwierzaki z obszaru gminy Trzebinia. Cała akcja dotyczy zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy takich jak żywność dla psów i kotów, sucha karma, saszetki, puszki, ryż, makaron i kasze. Oprócz żywności przydadzą się także koce, prześcieradła, ręczniki, legowiska oraz żwirek dla kotów. Ale to nie wszystko! Czworonożnym przyjaciołom potrzebne są również maty chłonne, obroże, smycze no i oczywiście zabawki! Akcja jest o tyle super, że każdy może przynieść to, co może. 

Gdzie zbierane będą przedmioty? 

Żywność i pozostałe przedmioty można przynosić w kilka miejsc. W Urzędzie Miasta Trzebinia przy ul. Marszałka Piłsudskiego 14 może zostawić wszystkie rzeczy w dzienniku podawczym. Zbiórka ma miejsce również w szkołach na terenie gminy Trzebinia. Kolejne miejsce, które przyłączyło się do zbiórki to Trzebińskie Centrum Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna. Jak widać miejsc, aby pozostawić przedmioty jest wiele! To świetna wiadomość, bo każdy z pewnością znajdzie miejsce, do którego ma najbliżej! Cała akcja jest pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Trzbinia, Jarosława Okoczuka.

Warto pomagać bezdomnym zwierzętom. To one w trakcie zimny cierpią często z powodu głodu i zimna. Nawet najmniejsza cegiełka, wspólnymi siłami może uchronić zwierzęta przed cierpieniem.