W Szkole Podstawowej 5 w Trzebini rodzice wyremontowali salę

W Szkole Podstawowej 5 w Trzebini rodzice wyremontowali salę

Dobre wieści dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5 w  Trzebini. Kilka dni temu, 24 rodziców skończyło odnawiać pracownię chemiczną. Prace zajęły dwa tygodnie, a efekty są niesamowite. Sprawdzamy, jak przebiegał remont. 

Dwa tygodnie ciężkiej pracy

Rodzice zgodnie mówią, że to były dwa tygodnie ciągłej pracy. Do szkoły dorośli przychodzili grupami, zwykle po 5 osób. Kto mógł – rano, inni po skończeniu swojej pracy – popołudniami. Podkreślają, że to ogromne wyzwanie, ale radość z osiągniętego efekty jest ogroman. Tymi cięższymi pracami zajęli się ojcowie dzieci. Wymienili oświetlenie w pomieszczeniu, pomalowali całość. Mamy zawiesiły nowe rolety, przygotowały projekt naklejek i zawiesiły tablice tematyczne na ścianach. Teraz jest to miejsce przyjazne dla dzieci, z dużą ilością światła.Po remoncie sala jest przejrzysta, przyjemna i posiada odpowiednie warunki do nauki. 

Wspólny pomysł o remoncie pracowni

Na początku września na zebraniu rady osiedla Siersza dyrektorka szkoły opowiedziała o problemie szkoły z brakiem odpowiednio przystosowanych sal. Radni – jednocześnie rodzice uczniów tej placówki – nie pozostali obojętni. Rodzice postanowili wspólnymi siłami wyremontowali salę. Uruchomiono kontakty wśród lokalnych przedsiębiorców, dzięki czemu udało się uzyskać 6 firm, które wsparły szkołę finansowo. Siódmy sponsor zrobił projekt i wykonał naklejki zdobiące ściany. Resztę potrzebnych materiałów budowlanych zakupili rodzice, składając się na niezbędne przedmioty. Całość remontu wyniosła ok. 3,5 tys. zł. Również szkoła przyłożyła się do inicjatywy. Dyrekcja z budżetu szkoły dokupiła nową tablicę. Na ścianie wisi też ekran multimedialny. Cała inicjatywa była na tyle super zorganizowana, że w planach jest remont innych pomieszczeń, na podobnej zasadzie.