Gminny konkurs – wygraj pieniądze na zakup drzew i krzewów

Gminny konkurs – wygraj pieniądze na zakup drzew i krzewów

Drzewa i krzewy to nie tylko piękne, zielone ozdoby do domowych ogródków lub balonów. To także duże dbanie o ekosystem i ochronę środowiska. Dla każdego, kto chciałby zyskać dodatkowe środki na zakup nowych drzewek, mamy dobrą wiadomość. Trwa konkurs pod tytułem Drzewko za drzewko. Konkurs organizuje Miejska Biblioteka Publiczna w Trzebini. Nagrody to bony na zakup wymarzonego krzewu lub właśnie drzewka. Sprawdź, na czym dokładnie polega ten konkurs. A jeśli chcesz przeczytać o roślinach ogrodowych, które warto zasadzić, to polecamy Ci zajrzeć do tego artykułu.

Reguły konkursu 

Konkurs kierowany jest do pełnoletnich mieszkańców powiatu chrzanowskiego. Na czym dokładnie polega?  Nic trudnego! Należy dostarczyć fotografię, która będzie przedstawiała Ciebie z książką obok posadzonego przez siebie w ciągu ostatniego roku drzewka lub krzewu. Zdjęcie należy wykonać na swojej działce bądź w ogrodzie. Następnie zdjęcie należy wysłać wraz z formularzem zgłoszeniowym. W formularzu zgłoszeniowym należy uzasadnić, dlaczego wybór padła na takie, a nie inne drzewko lub krzew. Wszystkie zgłoszenia należy przesłać na adres [email protected].

Jakie nagrody czekają na zwycięzców?

Dla autorów najciekawszych zdjęć i krótkich wypowiedzi przewidziano specjalne bony. Każdy z bonów opiewa  na kwotę 50 zł. Ta kwota ma zostać wykorzystana na nabycie drzewka lub krzewu. Bon będzie możliwy do wykorzystania we wskazanym punkcie ogrodniczym.

Do kiedy trwa konkurs?

Zgłoszenia wraz ze zdjęciem i formularzem można przesyłać do 29 sierpnia 2022 roku. Konkurs realizuje biblioteka miejska w Trzebini w ramach projektu ekologicznego, który nosi nazwę Pozwólmy Ziemi oddychać. Jest to konkurs, który finansuje biblioteka ze środków Fundacji PKO Banku Polskiego. Więcej szczegółowych informacji oraz formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej biblioteki w Trzebini.