Trzebińskie M4 – budowa osiedla mieszkaniowego

Trzebińskie M4 – budowa osiedla mieszkaniowego

Właśnie ruszyła budowa osiedla mieszkaniowego, które zlokalizowane jest w rejonie ul. Młoszowskiej w Trzebini. Jest to nie lada wydarzenie, bo to pierwsza tego typu inwestycja od ponad trzydziestu lat. Symboliczny węgiel na placu budowy wkopali Łukasz Głuch, prezes zarządu Vidok Investment Sp. z o.o., wspólnie z burmistrzem Jarosławem Okoczukiem.

Nowa inwestycja

Nowe osiedle powstaje na styku Trzebini i Młoszowej. To tam znajduje się działa, która należy do zasobów gminy. Teren ten wykupiła w ramach przetargu firma Krisbud. Od wykupienia dział od razu firma przystąpiła do prac projektowych. Jak wynikało z początkowych pomysłów, miało tam powstać nowe osiedle, zamknięte z podziemnymi garażami. Mieszkania miały liczyć nawet 100 mkw. Jak się okazało, finalnie plany uległy zmianie. 10 lutego 2022 roku spółka otrzymała pozwolenie na budowę dwóch pierwszych bloków A1 i A2. Już cztery dni później przystąpiła do robót ziemnych. Wylano już płytę fundamentową pierwszego  boku. Obecnie stawiane są ściany i kolejne piętra.

Jakie finalnie powstaną tam mieszkania?

Jak wynika z badań rynkowych, zapotrzebowanie na mieszkania w Trzebini jest duże. Najczęściej jednak ludzie szukają mieszkań do  70 mkw. Wychodząc naprzeciw mieszkańcom, powstanie nowoczesny, siedmiokondygnacyjny blok. Średnia powierzchnia mieszkania z trzema pokojami to około 50 mkw. Każde będzie miało swój balkon, a mieszkanie na poziomie 0 – duże ogródki. W blokach zamontowane zostaną przeszklone windy.

Trzebińskie M4

Rozwój mieszkalnictwa w gminie to  jeden z priorytetów jego kadencji. W tym celu powstał program o nazwie Trzebińskie M4. Poza budynkami, które buduje prywatny inwestor, blok buduje także Gmina. Jest to budynek komunalny na osiedlu Gaj. Przypomnijmy, że takich budynków a powstać sześć.

Trzebinia, jako pierwsza gmina w powiecie, wprowadziła program Mieszkanie za remont. Oznacza to, że można wynająć mieszkanie komunalne, w zamian za jego remont. Dodatkowo powstał także Mieszkaniowy Bank Zamian. Program ten pozwala na wymianę mieszkania komunalnego. Na osoby, które budują dom jednorodzinny czeka projekt, który zakłada uzbrajanie i przygotowywanie działek pod ich budowę.