Małopolski Festiwal Smaku w Trzebini

Małopolski Festiwal Smaku w Trzebini

Dokładnie 12 czerwca oficjalnie zainaugurowano kolejną edycję Małopolskiego Festiwalu Smaku. Wydarzenie rozpoczęło się w Krakowie, dokładnie przy Muzeum Lotnictwa Polskiego. Samo wydarzenie to największe w Polsce przedsięwzięcie, które a charakter regionalny. Chodzi o promowanie lokalnych producentów żywności, produkty, a także potrawy oraz tradycyjne.

Czym jest Małopolski festiwal Smaku?

Jest to impreza, która ma pobudzić wszystkie zmysły, a już z pewnością zmysły smaku. Całe wydarzenie to specjalna kampania województwa małopolskiego, która ma na celu promowanie produktów regionalnych właśnie z tego województwa. Sama impreza organizowana jest już od kilkunastu lat, a dokładnie od 2005 roku. Ma formę plenerowych kiermaszy, gdzie wystawcy oferują swoje produkty i wyroby. Co roku zrzesza duże grono osób, które chcą zaprezentować swoje wyroby oraz osób, które przychodzą skosztować tradycyjne dania. Ostatnia imprez odbyła się w 2019 roku, ty bardziej cieszy fakt, że w tym roku odbędzie się ponownie.

Kiedy festiwal odbędzie się w Trzebini?

Już 10 lipca Małopolski Festiwal Smaku zawita do Trzebini. Tego dnia mieszkańcy naszego maasta będa mieli możliwość kupienia lokalnych produktów, a także ich degustacji. W tym dniu odbędą się także pokazy gotowania w festiwalowej kuchni połączone z degustacjami oraz prezentacja lokalnych wyrobów. Małopolski Festiwal Smaku odbędzie się, podobnie jak w poprzednich latach, na placu przy ul. Ochronkowej w Trzebini. Może być to super atrakcja dla dzieci. Przy okazji warto sprawdzić, co można przygotować w kuchni wspólnie z dzieckiem. Przeczytasz o tym w tym artykule.

Harmonogram imprezy

W tym roku Małopolski Festiwal Smaku zawita do wielu miejscowości. Poniżej prezentuje się harmonogram, wraz z dokładnym adresem:

12 czerwca – Kraków, Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie,

10 lipca – Trzebinia, Plac przy ul. Ochronkowej,

24 lipca – Bochnia, Rynek,

7 sierpnia – Gorlice, Rynek,

21 sierpnia – Krynica-Zdrój, Deptak,

11 września – Czernichów, Błonia Czernichowskie.