W Trzebini rusza Korpus Wsparcia Seniorów

W Trzebini rusza Korpus Wsparcia Seniorów

W naszej gminie właśnie rusza program, który nazywa się Korpus Wsparcia Seniorów. Cała akcja skierowana jest do osób powyżej 65. roku życia. Aby skorzystać z takiej pomocy, należy wykazać, że jest się w potrzebie. Sprawdzamy co więcej wiadomo w sprawie tego projektu.

Dla kogo dokładnie skierowany jest program?

Program realizowany będzie do końca grudnia bieżącego roku.  Całość skierowano do grupy 60 mieszkańców gminy Trzebinia, która ukończyła 65. roku życia. Dodatkowym warunkiem wzięcia udziału jes problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia. Osoby zainteresowane oprócz problemów zdrowotnych, muszą prowadzić samodzielne gospodarstwo domowe lub mieszkać z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia.

Co można zyskać w ramach Korpusu Wsparcia?

W ramach jego realizacji seniorom zapewniony zostanie bezpłatny dostęp do tak zwanej opieki na odległość. Taka pomoc fachowo nazywa się teleopieką. Tak forma opieki realizowana jest przez zakup opaski i usługi telemedycznej. W ramach projektu każda osoba zapewniony ma całodobowy dostęp do telecentrum medycznego. Nad bezpieczeństwem takiego seniora będzie czuwał całodobowo wykształcony personel medyczny. Sama opaska jest bardzo prosta w obsłudze, posiada takie funkcje jak: przycisk bezpieczeństwa, sygnał SOS, detektor upadku, czujnik zdjęcia opaski, lokalizator GPS, funkcje umożliwiające komunikowanie się z centrum obsługi i opiekunami oraz takie, które monitorują podstawowe czynności życiowe. 

Jak można zgłosić się do Korpusu Wsparcia?

Cały program realizowany jest w całości ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Wszystko w  ramach środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Aby wziąć udział i dowiedzieć się więcej szczegółów, należy skontaktować się z koordynatorami projektu pod numerem telefonu 577 077 192. Można dzwonić od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 13.00. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych seniorów.