Wyjątkowe inicjatywy uczniów z powiatu chrzanowskiego

Wyjątkowe inicjatywy uczniów z powiatu chrzanowskiego

W naszym powiecie w ostatnich tygodniach powstało wiele wyjątkowych wydarzeń, które powstały z inicjatywny uczniów szkół. Część z nich brała udział w konkursie, który dotyczył ekologii. Nie dość, że temat bardzo ważny i na czasie, to całość odbyła się po angielsku. W tym czasie uczniowie innej szkoły mogli wziąć udział w wyjątkowym pokazie antyterrorystycznym.

V Powiatowy Dzień Kadeta

W Liceum Ogólnokształcącym w Trzebini zorganizowano V Powiatowy Dzień Kadeta. Jest to nic innego jak dzień otwarty. W tym dniu do szkoły mogą przyjść zainteresowani, którzy chcieliby rozpocząć naukę w szkole mundurowej. W tym dniu przybyła młodzież mogła liczyć na różne atrakcje. Najważniejszym punktem był jednak pokaz specyfiki pracy służb mundurowych. Uczniowie mogli także obejrzeć pokaz antyterrorystyczny i poznać szkołę od podszewki. Taki dzień to także możliwość poznania bazy pracowników, ale również szansa, aby porozmawiać z jednostkami wojskowymi 112 Batalionu WOT z Oświęcimia. Na wydarzeniu obecni byli strażacy, policjanci, służba więzienna oraz miłośnicy militariów.

XX Powiatowy konkurs Ekologiczno-Językowy o Puszczy Dulowskiej

Kilka dni temu odbył się również XX Powiatowy Konkurs Ekologiczno-Językowy, który nosił nazwę Earth Day Every Day. Honorowym Patronem konkursu było miasto. Organizatorami wydarzenia jest  Szkoła Podstawowa w Myślachowicach we współpracy z Nadleśnictwem Chrzanów. W tej edycji frekwencja była wyjątkowo duża, łącznie wzięło w nim udział 78 uczestników z 16 szkół podstawowych powiatu chrzanowskiego. Uczniowie brali udział w dwóch konkursach Zakochaj się w Puszczy Dulowskiej. Jest to konkurs plastyczno-ekologiczny przeznaczony dla  uczniów z klas III-V. Należało narysować fragment Puszczy Dulowskiej oraz zachęcić (po angielsku) do jej odwiedzenia. Drugi konkurs skierowano dla uczniów klas VI-VIII. Zielone Perełki Trzebini  –  zadanie polegało na rozwiązaniu w parach testu sprawdzającego ich w wiedzę z zakresu ekologii i języka angielskiego.