Zawodnicy z województw małopolskiego przyjadą biegać do Trzebini

Zawodnicy z województw małopolskiego przyjadą biegać do Trzebini

Nie da się ukryć, że w powiecie chrzanowskim biegi na przełaj stają się coraz bardziej popularne. Takie rywalizacje odbywają się między innymi raz w tygodniu w Balinie. Dystan tych biegów wynosi 5 km. Tym razem na terenie leśnym w Trzebini-Gaju w sobotę 9 kwietnia odbędzie się Grand Prix Małopolski w Biegach Przełajowych. Sprawdź co już wiadomo.

Grand Prix Małopolski w Biegach Przełajowych w Szkole Podstawowej nr 6

Tereny leśne to bardzo dobre miejsce, aby uprawiać biegi przełajowe. Tym razem konkurs odbędzie się w Trzebini, już w sobotę 9 kwietnia. Imprezę pod szyldem Małopolskiego Związku Lekkiej Atletyki zorganizują działacze Klubu Sportowego Victoria Trzebinia. Patronat nad całym wydarzeniem objęli burmistrz miasta Trzebinia, Jarosław Okoczka oraz starosta Andrzej Uryga.

Jakie będą kategorie rywalizacje?

W przypadku tych zawodów rywalizacja odbędzie się zarówno w kategoriach wiekowych, jak i według płci. W obu przypadkach mężczyzn i kobiet kategorie będą następujące: 2015 i młodsi, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, U18 (2006-2005), U20 (2004-2003) oraz Seniorzy/Seniorki/Mastersi (2002 i starsi).

Start zawodów przewidziano na godzinę 11:00, a zakończenie na 14:30. Zwycięzcy z każdej kategorii otrzymają medale. Bieg na 2000 m kobiet odbędzie się o Puchar Starosty Powiatu Chrzanowskiego z nagrodami rzeczowymi. Bieg na 3000 m mężczyzn zostanie rozegrany o Puchar Burmistrza Miasta Trzebini z nagrodami rzeczowymi.

W jaki sposób można się zapisać?

Kluby, które chcą przystąpić do zawodów, mogą zapisać się na stronie starter.pzla.pl. Każdy, kto nie jest zrzeszony w klubach MZLA, może dokonać zapisów na stronie internetowej sport-timing.pl. Z kolei dzieci ze szkół z powiatu chrzanowskiego mają bezpłatny start. Zgłoszenia uczestników na maila [email protected].
Przed zawodami warto zadbać o odpowiedni strój.

Podpowiadamy jak się przygotować do biegania w trakcie trwania wiosny i nie tylko. Wszystkim zawodnikom życzymy powodzenia.