Kolejny konkurs wiedzy o strażakach wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych

Kolejny konkurs wiedzy o strażakach wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych

Po ponad dwuletniej przerwie, która spowodowana była pandemią, w 24 marca 2022 zorganizowano gminny etap Ogólnopolskiego turnieju Wiedzy Pożarniczej pod tytułem – Młodzież zapobiega pożarom. Jak sobie poradzili uczestnicy? Sprawdzimy!

Jak wyglądał etap gminny?

W tym etapie udział wzięło 17 uczniów w przedziale od I do VIII klasy szkoły podstawowej. Uczniowie musieli zmierzyć się z różnymi pytaniami, takimi jak: ile  powinna wynosić odległość hydrantu zewnętrznego od ścian budynku? Czy samochód GBAM – 2/8+8 posiada pompę? Wśród pytań można było znaleźć również takie, które dotyczyły skrótu KCKR lub, gdzie w Polsce znajdują się relikwie św. Floriana? Nie zabrakło również pytań o to, co obejmuje oświetlenie awaryjne? Pytań było oczywiście znacznie więcej, od tych mniej lub bardziej szczegółowych. Cały turniej został zorganizowany w trzech różnych kategoriach: I grupa od I-IV klasy, II grupa od V-VIII, ostatnia, III grupa to uczniowie szkół ponadpodstawowych. Z każdej grupy wiekowej, zdobywcy I i II miejsca będą reprezentować gminę Trzebinia podcza kolejnego etapu – powiatowego. Za udział w konkursie osobiście podziękował burmistrz Miasta Trzebienie, pan Jarosław Okuczka. Dla zdobywców podium przewidziano również dyplomy i upominki. 

Lista laureatów

Zdobywcy w I kategorii, która obejmowała uczniów szkół podstawowych z klasy od I do IV to: 

I miejsce – Jakub Pawlak

II miejsce – Lilianna Nowak

III miejsce – Marcelina Pikulska

Zdobywcy w II kategorii, która obejmowała uczniów szkół podstawowych z klasy od V do VIII to: 

I miejsce – Sandra Kocot

II miejsce – Anna Barwa

III miejsce – Julia Żbińska

Zdobywcy w III kategorii, która obejmowała uczniów szkół ponadpodstawowych to:

I miejsce – Renata Witkowska

II miejsce – Natalia Mirek

III miejsce – Cyprian Frączek.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy posiadanej wiedzy. Przyszłym reprezentantom w konkursie na szczeblu powiatowym życzymy kolejnych sukcesów.