Dofinansowanie dla posiadaczy zwierząt

Dofinansowanie dla posiadaczy zwierząt

Gmina rozpoczęła przyjmowanie wniosków dla wszystkich tych, którzy posiadają zwierzęta. Dofinansowanie będzie wynosiło 50% kosztów. O co dokładnie chodzi?

Pieniądze zostaną w kieszeni posiadaczy zwierząt

Urząd Miasta w Trzebini poinformował, że zainteresowane osoby mogą skorzystać i otrzymać dofinansowanie na sterylizację lub kastrację zwierząt. Pomoc wyniesie 50% kosztów, a jak wiemy, zabieg nie należy do najtańszych i nie każdego na niego stać. Gmina realizuje program już od wielu lat i w tym roku nie jest inaczej. Jak dowiadujemy się z warunków projektu, mieszkańcy mogą liczyć na częściowe dofinansowanie zabiegu sterylizacji lub kastracji psa i kota oraz pełne pokrycie kosztów czipowania. Znakowanie psów nie jest obowiązkiem w Polsce, ale na pewno warto się na to zdecydować, szczególnie że sam zabieg nie jest bardzo bolesny, a gmina finansuje tego typu wydatek w pełnej kwocie.

Kto może nie otrzymać dofinansowania?

Projekt narzuca pewne ograniczenia w dofinansowaniu różnego rodzaju zabiegów na psach i kotach. Na początek warto wspomnieć, że 50% pokryciem kosztów związanych z kastracją bądź sterylizacja są te osoby, które wykonają maksymalnie 2 tego typu zabiegi rocznie. Ta sama zasada obowiązuje przy znakowaniu zwierząt — dofinansowanie obejmie tylko 2 szt. zwierząt rocznie. Aby otrzymać dofinansowanie, należy złożyć wniosek, który jest dostępny na stronie internetowej gminy Trzebinia. Jeśli wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony, wówczas posiadacze zwierząt będą musieli udać się do weterynarza. W tym roku wszystkie zabiegi będą przeprowadzane w gabinecie weterynaryjnym Zwierzak” Mateusz Porzuczek w Trzebini, a więc jest to lekkie ograniczenie w wyborze przychodni weterynaryjnej.

Statystyki za zeszły rok

Tylko w 2021 roku przeprowadzono 190 zabiegów u zwierząt. Mowa tu oczywiście o łącznej liczbie dokonanych kastracji, sterylizacji oraz czipowaniu psów i kotów. Gmina Trzebinia na wspomniane zabiegi wydała niemal 17 tysięcy złotych.