Otwarcie ofert na fotel prezesa gminnej spółki już niebawem

Otwarcie ofert na fotel prezesa gminnej spółki już niebawem

Otwarcie ofert na prezesa Miejskiego Zarządu Nieruchomości sp. Z o.o. już niedługo. Na ten moment do Urzędu Miasta w Trzebini wpłynęło pięć ofert kandydatów. Obecnie można stwierdzić, że stanowisko cieszy się dużym zainteresowaniem. Niestety nie każdy może ubiegać się o tę posadę. Aby móc stać się kandydatem, należy spełnić określone wymagania. Jakie? Przeczytaj poniżej.

Kto może się ubiegać o fotel Prezesa?

Przede wszystkim mowa tu o osobach pełnoletnich, które w swojej karierze zawodowej obejmowały przez minimum 4 lata stanowisko kierownicze urzędnicze lub samodzielne. Oczywiście w tym wypadku preferowane jest wykształcenie i doświadczenie głównie w obszarze nieruchomości, architektonicznym czy budowlanym zarządzaniu. Nie oznacza to jednak, że kandydaci, którzy posiadają doświadczenie w innych branżach z góry skazani są na niepowodzenie.

Już teraz wiadomo, że konkurs nie będzie należał do najprostszych. W komisji oceniającej poszczególnych kandydatów zasiądą: naczelnicy spośród dwóch wydziałów w urzędzie miasta Trzebica ( mowa tu o wydziale ochrony środowiska, rolnictwa i leśnictwa a także polityki społecznej, sportu, turystyki i gospodarki komunalnej). Ponadto w komisji weźmie udział także delegowany członek rady nadzorczej oraz sekretarz gminy Trzebinia.

Konkurs ma przebiegać w dwóch turach. Pierwszą z nich będzie dokładne sprawdzenie, czy zgłoszeni kandydaci spełniają wszystkie z postawionych wyżej wymogów, a także zostaną poddani specjalnej ocenie umiejętności i posiadanych kompetencji (zarówno w kwestiach zarządzania spółką). Drugą turą będzie klasyczna rozmowa kwalifikacyjna, do której zostaną dopuszczeni nieliczni kandydaci.

Termin nadsyłania kandydatur minął 10 września. OD tego czasu, zgodnie z prawem komisja ma 7 dni na otworzenie ofert wszystkich kandydatów. Warto również wiedzieć, że ta procedura jest niejawna.