Biletomat na stacji PKP Trzebinia

Biletomat na stacji PKP Trzebinia

Ze stacji PKP Trzebinia codziennie odjeżdżają mieszkańcy, którzy przemieszczają się do pracy oraz placówek szkolnych wraz ze swoimi dziećmi. Dodatkowo stacja ta jest również odwiedzana przez turystów, których w okresie letnim tu nie brakuje. Do tej pory bilet można nabyć zarówno drogą elektroniczną, jak i poprzez bezpośredni zakup u konduktora pociągu. Mieszkańcy twierdzą, że biletomat na stacji byłby doskonałym rozwiązaniem, które skutecznie ułatwiłoby codzienne życie przynajmniej osobom starszym, jak i tym, którzy nie dokonują zakupów przez Internet.

Jak na ten pomysł zapatruje się PKP?

Rzecznik Prasowy PKP TLK zapytany o to, czy istnieje szansa na postawienie biletomatu na stacji PKO odpowiada, że to nie leży w gestii Polskich Kolei Państwowych. Wszystko bowiem jest zależne od decyzji władz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Jak informuje przedstawiciel UMWM istnieje system Małopolskiej Sieci Aglomeracyjnej, w ramach której mieszkańcy powiatu mogą w specjalnych biletomatach nabyć bilety nie tylko na przejazdy wojewódzkie, ale również trasy lokalne pomiędzy poszczególnymi miejscowościami. Obecność takich biletomatów w Trzebini już jest. Jak podkreśla Dawid Gleń na ten moment trwają rozmowy, które mają doprowadzić do postawienia biletomatu również na stacji PKP Trzebinia. Póki co, konsultacje dotyczą dokładnej lokalizacji urządzenia.

Trudno więc jednoznacznie odpowiedzieć, w jakim czasie mieszkańcy miasta mogą spodziewać się zainstalowania maszyny. Być może problem rozwiąże się w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Wszystko jest teraz w rękach PKP i UMWM. Czas pokaże, czy wspólne rozmowy doprowadzą do sukcesu, czy też zakończą się porażką.