Pożyczki od powiatu. Z jakiego powodu i dla kogo?

Pożyczki od powiatu. Z jakiego powodu i dla kogo?

Jak podkreślają władze powiatu chrzanowskiego to nowoczesna forma pomocy, skierowana do wszystkich organizacji pozarządowych. Dzięki jej obecności rozwój poszczególnych miast, a także życie mieszkańców ma być jeszcze lepsze. To doskonała wiadomość do wszystkich uczestników trzeciego sektora gospodarczego. A jak wiadomo, takich organizacji w powiecie chrzanowskim nie brakuje.

Na jakich zasadach będą udzielane pożyczki

Pożyczki gotówkowe przeznaczone dla organizacji pozarządowych będą bazować na indywidualnych umowach. Każdorazowo władze powiatu będą dokładnie analizować sytuacje, aby podjąć decyzję a także ustalić warunki z zainteresowaną organizacją. Co ważniejsze pożyczki, o których mowa są nieoprocentowane. Mogą więc stanowić istotny element rozwoju, a także realizacji własnych projektów i inwestycji w trzecim sektorze. Jeszcze do niedawna wszystkie podmioty trzeciego sektora mogły liczyć na niewielkie granty. Od teraz wszystkie lokalne stowarzyszenia, a także fundacje i inne organizacje będą mogły uzyskać pożyczkę na realizację projektów współfinansowanych ze środków unijnych bądź innych funduszy pomocowych.

Jak podkreślają władze powiatu to olbrzymia szansa dla najmniejszych organizacji, które wielokrotnie nie mogą wziąć udziału w konkretnym projekcie ze względu na brak własnych środków. Pierwsza umowa ma zostać podpisana jeszcze we wrześniu. Najprawdopodobniej będzie to forma pożyczki dla Stajni Pałacowej w Płazie.