Informacje o dostępnych dotacjach na wymianę pieców i okien, oraz ocieplenie budynków, dla mieszkańców sołectw gminy Trzebinia

Informacje o dostępnych dotacjach na wymianę pieców i okien, oraz ocieplenie budynków, dla mieszkańców sołectw gminy Trzebinia

Wszystkim mieszkańcom sołectw gminy Trzebinia mają zostać udostępnione informacje dotyczące możliwości uzyskania dofinansowań na wymianę starych pieców i okien, a także na termomodernizację budynków. Przewidziano również spotkanie w mieście, na którym temat ten zostanie szczegółowo omówiony.

Zebrania z mieszkańcami planowane były do przeprowadzenia we wszystkich sołectwach tejże gminy. Ostatnie takie zgromadzenia miały miejsce 5 i 6 lutego. Pierwsze z nich odbyło się o godzinie 18:00 w WDK Czyżówka, zaś drugie równie wcześnie w WDK Psary.

Dnia 13 lutego przedstawiciel firmy EnergiaPlus Sp. z o.o., operatora pilotażowego projektu dotacyjnego NFOŚ i WFOŚ w regionie Małopolski, ma przekazać szczegółowe informacje na temat dostępnych dofinansowań. Spotkanie odbywać się będzie w Dworze Zieleniewskich, o godzinie 18:00.

Przewodnicząca Rady Osiedla Centrum w Trzebini, Marzena Jewuła, poinformowała w piątek, że zwróciła się do pana Samuela Jamrozika, przedstawiciela firmy EnergiaPlus, z prośbą o możliwość udziału w spotkaniu mieszkańców miasta. Jak ujawniła, pan Jamrozik na tę prośbę odpowiedział pozytywnie, zauważając, że w mieście również wiele osób posiada stare piecyki węglowe czy okna wymagające wymiany.