Śmieci w samym sercu Trzebini

Śmieci w samym sercu Trzebini

Problem śmieci dotyka nie tylko wielkich miast. Także w tych mniejszych miejscowościach zdarzają się miejsce brudne i zanieczyszczone przez człowieka. Nie pomagają akcje wspólnego sprzątania, czy też apele, aby śmieci lądowały we właściwych pojemnikach. Podobna sytuacja ma miejsce w Trzebini- a dokładniej w samym jej sercu. Choć slogan gminny mówi, że Balaton jest miejscem wyjątkowym, już dojazd do niego ul. Rybną może źle wpływać na wizerunek całego miasta.

Miejsce uczęszczane przez mieszkańców i turystów

Ulica, na której wciąż zalegają liczne śmieci znajduje się nieopodal centrum miasta. Jest dostępna wyłącznie dla ruchu pieszego i rowerowego. To wspaniała lokalizacja na rodzinne spacery, czy poznawanie miasta i obcowanie z przyrodą. Wspaniała, tylko z nazwy bowiem jak uskarżają się mieszkańcy, nikt o nią nie dba. Nie tak dawno temu Rada Osiedla Centrum zadbała o miejsca odpoczynku, stawiając wzdłuż ulicy ławki dla mieszkańców. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Wielu lokalnych mieszkańców uważa jednak, że powinno się w tym miejscu zainwestować przede wszystkim w kosze na śmieci, na wzór tych postawionych na trzebnickim Balatonem.

Niestety ludzie nie widzą problemu w samych sobie. Ktoś przecież te śmieci tu zostawia. Zamiast więc zwrócić większą uwagę na ludzi, którzy śmiecą oczekują działań od Gminy. Oczywiście swoją drogą, to władze miasta powinny zainteresować się szerzej tym tematem.