Nieprzyjemny zapach w środku miasta

Nieprzyjemny zapach w środku miasta

Kilka dni temu w rejonie centrum miejscowości Trzebinia pojawił się bardzo intensywny i nieprzyjemny zapach. Początkowo mieszkańcy nie zwrócili na niego uwagi, ponieważ na tamtym terenie istnieje kilka zakładów przemysłowych, które mogą czasem być przyczyną nieprzyjemnego smrodu. Niestety w ciągu kilku dni sytuacja nie uległa zmianie. Mieszkańcy postanowili więc zainterweniować i samodzielnie poinformować o zaistniałym fakcie Urząd Miasta w Trzebini.

Kilka długich dni w nieprzyjemnym smrodzie

O ile początkowo nieprzyjemny zapach można było w ogóle nazwać zapachem, o tyle w ciągu kilku dni smród zamienił się w prawdziwy odór. W ciągu kilku ostatnich dni, zawiadomiony przez władze Trzebnicy WIOŚ w Krakowie przeprowadzał liczne badania, pobierając niezbędne próbki. Tylko w ten sposób można będzie ustalić przyczynę smrodu i zawalczyć, aby całkowicie został on wyeliminowany z miasta. O całej sprawie została także powiadomiona prokuratura, która również przygląda się uważnie tej sprawie. W ubiegły piątek Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Krakowie wydał specjalny komunikat. Wynika z niego, że intensywny odór o specyficznym, chemicznym zapachu najprawdopodobniej pochodzi z rejonu ulicy Słowackiego i Ochronkowej. Dlatego też specjaliści postanowili zawęzić obszar do rejonu czterech ulic, co zdecydowanie ułatwiło i przyśpieszyło prace.

To właśnie na tym rejonie wytypowano Zakłady, które mogą być źródłem tego nieprzyjemnego zapachu. Od razu przystąpiono do czynności kontrolnych mających potwierdzić, albo obalić wysnutą tezę. Na ten moment zostały pobrane właściwe próbki z gleby, wody i ścieków. Nic więcej w tej sprawie nie wiadomo.