Najlepsi sportowcy w gminie w 2021 roku

Burmistrz Miasta Trzebini, Jarosław Okoczuk nagrodził najlepszych sportowców za ich osiągnięcia w 2021 roku. Poza osobistymi gratulacjami burmistrza otrzymali oni również pamiątkowe patery za swoje dokonania.

Kto otrzymał nagrody?

Wyróżnienie otrzymał 21-letni Paweł Głuch należący do LKS Trzebinia, który zajął w tym roku II miejsce podczas Mistrzostw Świata Juniorów do lat 23 w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym w kategorii do 120 kg, które odbyły się w Wilnie. Paweł Głuch zdobył także wcześniej Puchar Polski Juniorów do lat 23 w Wyciskaniu Leżąc w kategorii +93 kg, I miejsca podczas Mistrzostw Polski Juniorów do lat 23 w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym w kategorii 120 kg oraz I miejsca w Otwartych Mistrzostwach Śląska w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym w kategorii juniorów do lat 23, +74 kg. To ogromny sukces zważywszy na  wiek oraz fakt, że we wspomnianej konkurencji bierze udział od roku. Jak sam mówi, o kontuzję nie trudno, ale trzeba być wytrwałym. Paweł trenował przed zawodami po kilka godzin dziennie, do sześciu razy w tygodniu. W 2022 roku planuje zrobić sobie przerwę w zawodach, skupić się na nauce na AWF oraz zacząć rzucać oszczepem.

W gminie grają też w unihokej

Gmina Trzebinia może być dumna z drużyny grającej w unihokeja. Nagrodę otrzymała również Weronika Pabis z PUKS Trzebinia przy SP nr 3 w Trzebini. Weronika zajęła IV miejsce Ekstralidze Kobiet w unihokeju, wzięła udział w zgrupowaniu kadry narodowej U19 i Mistrzostwach Świata U19. Na międzynarodowym turnieju reprezentacja zdobyła VI miejsce. Nagrodę w imieniu reprezentacji oraz Weroniki odebrał trener unihokeistek Paweł Raj. Dodajmy jeszcze, że w I turnieju eliminacyjnym Mistrzostw Polski w unihokeju w kategorii młodziczek PUKS Trzebinia zajęły 3 miejsce. Dla zawodniczek to były pierwsze rozgrywki i pierwsza potyczka z drużynami klubowymi.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym sportowcom oraz życzymy kolejnych dużych sukcesów w ich dalszej karierze.