"Sportowa Niedziela" z Klubem Sportowym Judo Kangury

"Sportowa Niedziela" z Klubem Sportowym Judo Kangury

W sali gimnastycznej przy ul. Słowackiego miał miejsce wyjątkowy event – „Sportowa Niedziela”, zorganizowana przez Klub Sportowy Judo Kangury. Wydarzenie to skupiało w sobie zarówno elementy pokazów treningowych, konkurencji sportowych, jak i ceremonii wręczenia wyróżnień. Wszystko to obserwowane było przez zaangażowanych rodziców, których doping pełen emocji dodawał energii uczestnikom.

Klub Judo Kangury mimo swojego młodego wieku – zaledwie nieco ponad rok – może pochwalić się imponującym dorobkiem. Zdobyli już blisko 100 medali podczas ogólnopolskich zawodów, takich jak turnieje w Wolbromiu, Sosnowcu, Bochni czy Krakowska Liga Judo.

Ilość młodych osób pragnących dołączyć do klubu i czerpać radość z nauki judo rośnie z dnia na dzień. Aktualnie klub prowadzi cztery sekcje: BABY JUDO (dla najmłodszych adeptów w wieku 3-4 lat), FUNNY JUDO (dla dzieci 5-6 letnich), JUNIOR JUDO (dla młodzieży 7-12 letniej) oraz JUDO SPORT (dedykowane dla bardziej doświadczonych, pragnących osiągać wysokie rezultaty).

Impreza zorganizowana w niedzielę zgromadziła tłumy. Sala gimnastyczna wręcz pękała w szwach od liczby obecnych. Pierwsza część wydarzenia była poświęcona pokazom judo, gdzie dzieci prezentowały różne techniki i ćwiczenia. Rodzice i inni obecni na imprezie goście z zaciekawieniem obserwowali młodych sportowców.

Po występach nastąpiło wręczenie wyróżnień najbardziej zasłużonym zawodnikom. Kolejnym punktem programu były oczekiwane przez wszystkich konkurencje judo, które przebiegały w sześciu kategoriach wiekowych. Do rywalizacji dołączyli także sportowcy z klubu Budowlani Sosnowiec pod opieką trenera Grzegorza Nogi.