Zatrzymani za jazdę pod wpływem alkoholu w różnych miejscowościach Małopolski

Zatrzymani za jazdę pod wpływem alkoholu w różnych miejscowościach Małopolski

Rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie, Iwona Szelichiewicz, poinformowała o zdarzeniach z udziałem nietrzeźwych kierowców, które miały miejsce w różnych lokalizacjach. Wykroczenia te dotyczyły m.in. 49-letniego mężczyzny kierującego hyundaiem. Jak informuje rzeczniczka, incydent z jego udziałem miał miejsce w Myślachowicach, gdzie badanie alkomatem wykazało, że miał on w swoim organizmie 0,84 promila alkoholu.

Na drodze wojewódzkiej 780, na ulicy Mickiewicza w Alwerni, doszło do kolejnego zatrzymania. Tym razem wpadł 38-letni obywatel Uzbekistanu, który nie tylko prowadził pojazd na podwójnym gazie, ale także przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Badanie alkomatem wykazało u niego 1,1 promila alkoholu we krwi.

W Libiążu na ulicy Urzędniczej funkcjonariusze zatrzymali 71-latka jadącego motorowerem. Po przeprowadzonym teście okazało się, że mężczyzna miał 1,3 promila alkoholu w organizmie. Na tej samej miejscowości, ale na ulicy Górniczej, policjanci zatrzymali kierowcę opla. Badanie wykazało u niego obecność 0,56 promila alkoholu.

Na Trzebińskiej w Lgocie natomiast zatrzymano motorowerzystę, którego badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu we krwi. Wszyscy nietrzeźwi kierowcy zostali przekazani odpowiednim służbom w celu podjęcia dalszych działań prawnych.