42-latek z Trzebini stanie przed sądem za próbę kradzieży w dyskoncie

42-latek z Trzebini stanie przed sądem za próbę kradzieży w dyskoncie

Zdarzenie miało miejsce w miniony czwartek, w mieście Trzebinia. Mężczyzna, który ma 42 lata, będzie musiał teraz stanąć przed wymiarem sprawiedliwości i odpowiedzieć za swoje czyny, które klasyfikowane są jako kradzież rozbójnicza.

Andrzej Kowalski, który reprezentuje Komendę Powiatową Policji w Chrzanowie, podał do publicznej wiadomości, że sytuację zgłosił pracownik zespołu ochrony dyskontu sieci Biedronka. Sklep ten usytuowany jest na terenie Trzebini, dokładniej przy ulicy Kościuszki.

Kowalski opisywał dalszy przebieg wydarzeń, mówiąc iż przestępca próbował nielegalnie wynieść ze sklepu dwie butelki whisky – towar o wartości wynoszącej 329 złotych. Gdy ochroniarz próbował powstrzymać złodzieja, został przez niego ugryziony w rękę. Sprawca, który okazał się być 42-letnim mieszkańcem Trzebini, został następnie aresztowany przez funkcjonariuszy policji.

Za popełnienie przestępstwa kradzieży rozbójniczej grozi trzebińskiemu 42-latkowi teraz surowa kara. Może on stać się obiektem pozbawienia wolności na okres od roku, aż do pełnej dekady.