Tradycyjne świętowanie Wigilii na głównych placach Trzebini i Olkusza

Tradycyjne świętowanie Wigilii na głównych placach Trzebini i Olkusza

Trzebiński rynek stanie się miejscem lokalnej Wigilii, która rozpocznie swoje obchody w najbliższą sobotę o godzinie 14:00. Główne punkty programu to wspólne ucztowanie oraz prezentacja szopki bożonarodzeniowej. Harcerze z trzebińskiego Hufca przekażą Betlejemskie Światło Pokoju pod hasłem „Czyńmy Pokój”, a także rozdadzą 100 lampionów. Dodatkowo, w ramach wspólnego spotkania, odbędzie się loteria świąteczna, której celem jest wsparcie 14-letniej Antosi z osiedla Widokowego, walczącej z chorobą.

W Olkuszu natomiast, plany na wspólne świętowanie Wigilii przygotowano na niedzielę. Michał Latos, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu, podkreśla, że święta bywają szczególnie trudnym okresem dla osób samotnych i potrzebujących. Właśnie oni będą mogli nawiązać kontakt z innymi mieszkańcami olkuskiego rynku, składać sobie życzenia świąteczne oraz śpiewać tradycyjne kolędy, czerpiąc radość ze wspólnego spędzania czasu.

Oficjalne rozpoczęcie olkuskiego wydarzenia przewidziane jest na 17 grudnia o godzinie 13:00. Oprócz samej Wigilii, uczestnicy będą mogli skorzystać z towarzyszącego jej jarmarku bożonarodzeniowego oraz kuszącego do aktywności lodowiska zlokalizowanego na płycie rynku.