Wymiana kadrowa w reprezentacji Polski: Tymoteusz Puchacz zastąpiony przez Bartłomieja Wdowika

Wymiana kadrowa w reprezentacji Polski: Tymoteusz Puchacz zastąpiony przez Bartłomieja Wdowika

Decyzję o zmianie składu reprezentacji piłkarskiej Polski podjął jej selekcjoner, Michał Probierz. Na miejsce kontuzjowanego Tymoteusza Puchacza powołał on do następnych spotkań Bartłomieja Wdowika. Zagra on we wrześniowych meczach przeciwko drużynom z Wysp Owczych oraz Mołdawii.

Bartłomiej Wdowik, który jest zawodnikiem Jagiellonii Białystok, otrzymał szansę debiutu w pierwszej reprezentacji Polski. Drużyna biało-czerwonych zmaga się z rywalami w ramach eliminacji do mistrzostw Europy. Pierwszy mecz z Wyspami Owczymi odbędzie się w czwartek 12 października, a drugi spotkanie – z Mołdawią – zaplanowano na niedzielę 15 października.

Nowy zawodnik drużyny narodowej, Wdowik, wyraził swoje emocje po otrzymaniu powołania. Twierdzi, że to dla niego spełnienie marzeń i że dążył do tego od dawna. Wyraził radość z tego, że jego ciężka praca została doceniona i oznajmił, że zrobi wszystko, aby utrzymać się w składzie reprezentacji. Swoje oświadczenie zamieścił na oficjalnej stronie internetowej Jagiellonii Białystok.

Pomimo młodego wieku, Bartłomiej Wdowik ma już za sobą 88 występów w Ekstraklasie. W bieżącym sezonie wystąpił jedenastokrotnie – zagrał dziesięć meczów w Ekstraklasie i jeden w Pucharze Polski. Jest również autorem czterech goli, z czego trzy zdobył strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego. Do tego dorzucił dwie asysty.