MKS Trzebinia – ambicja powrotu do ligi wojewódzkiej

MKS Trzebinia – ambicja powrotu do ligi wojewódzkiej

Znanym szeroko ośrodkiem kształcenia młodzieżowych talentów piłkarskich na terenie powiatu chrzanowskiego jest MKS Trzebinia. Klub ten obecnie koncentruje swoje wysiłki na doprowadzeniu starszych juniorów do powrotu do ligi wojewódzkiej. Z tej właśnie ligi, zmuszeni byli się wycofać podczas trwania rozgrywek, co miało miejsce ponad dwa lata temu. Wychowankowie Kacpra Ślusarka mają na celu przywrócić reputację klubu z ulicy Kościuszki.

Trzebiański zespół to jeden z faworytów w rywalizacji pierwszej ligi zachodniej Małopolski dla starszych juniorów. Pomimo porażki w inauguracyjnym meczu z miejscowym SMS w Oświęcimiu (1:2), pozostaje silnym kandydatem do mistrzostwa. Wśród rywali, którzy mogą stanowić konkurencję dla drużyny z Trzebini, znajdują się Lachy Lachowice oraz Beskid Andrychów. Rundę jesiennej rywalizacji trzebinianie zamierzają zakończyć spotkaniem z drużyną z Andrychowa. W starciu z drużyną Lachy Lachowice, trzebinianie odnieśli zwycięstwo na wyjeździe (5:3), skutecznie rehabilitując się za wcześniejszą porażkę z zespołem z Oświęcimia.

Kacper Ślusarek, trener drużyny MKS Trzebinia, wskazuje, że dopiero po zakończeniu spotkania z zawodnikami z Andrychowa będzie można dokładnie ocenić układ sił panujący w lidze. Pozwoli to określić pozycję wyjściową przed rundą rewanżową.