Konflikt polityczny na tle problemu zapadlisk w Trzebini

Konflikt polityczny na tle problemu zapadlisk w Trzebini

Plan działań na rzecz ochrony Trzebini przed problemem zapadlisk został przedstawiony przez reprezentantów Koalicji Obywatelskiej, w tym posła Platformy Obywatelskiej – Marka Sowę. Na osiedlu Gaj, w środowy poranek, politycy prezentowali 6-punktowy program ratunkowy. W tym samym dniu, Łukasz Kmita – wojewoda małopolski – udzielając wywiadu dla TVP3 Kraków, podjął decyzję o wszczęciu procesu w trybie wyborczym. Kmita jest aktualnym kandydatem do parlamentu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

„Korzystam z okazji, aby pierwszy raz na antenie programu 'Tematy dnia’ poinformować, że moje służby pracują nad przygotowaniem procesu w trybie wyborczym. Powód? Poseł Sowa wprowadza w błąd społeczeństwo, zarówno mieszkańców jak i telewidzów,” – to są słowa wypowiedziane przez Łukasza Kmitę, wojewodę małopolskiego.

Następnego dnia, w czwartek, poseł Marek Sowa udzielił wywiadu dla tygodnika „Przełom”. Oświadczył, że do tej pory nie otrzymał żadnej oficjalnej informacji na temat procesu w trybie wyborczym. „Nie jestem pewny, czy jest jakiś powód do skargi. Nie usłyszałem od siebie żadnych nieprawdziwych informacji” – skomentował Sowa.