Ulica Górnicza będzie zamknięta

Ulica Górnicza będzie zamknięta

W Trzebini ulica Górnicza zostanie zamknięta z powodu zapadlisk. Taką decyzję podjęła Rada Miasta, po wcześniejszej interwencji burmistrza miasta. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom miasta. Przypomnijmy, że ostatnio coraz częściej na terenie miasta dochodzi do zapadlisko terenów. Wszystko to pozostałość dawnej kopalni Siersza.

Zmiana organizacji ruchu

W związku z tym, zostanie wprowadzony plan zmiany organizacji ruchu, który wejdzie w życie w pierwszych dniach przyszłego tygodnia. Ruch na tej ulicy zostanie całkowicie ograniczony, z wyjątkiem mieszkańców i Spółki Restrukturyzacji Kopalń.

W trosce o bezpieczeństwo

Projekt został zlecony przez burmistrza Jarosława Okoczuka w celu zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu dla mieszkańców. Burmistrz uważa, że zamknięcie ulicy nie będzie stanowić poważnych trudności dla ruchu, ponieważ jest to „przesmyk”. W środę wyniki badań gruntów będą ogłoszone w Domu Kultury „Sokół” w Trzebini. Władze gminy i mieszkańcy liczą, że te wyniki pomogą im zrozumieć sytuację i zabezpieczyć teren.