Jak wygląda sytuacja nad Balatonem i Chechłem?

Jak wygląda sytuacja nad Balatonem i Chechłem?

Za oknem lato w pełni, nic więc dziwnego, że każdy szuka sposobu na chwilę ochłody. Dokładnie 16 czerwca rozpoczął się sezon kąpielowy nad Balatonem i Chechłem w Trzebini. To dwa najbardziej znane kąpieliska w naszym regionie. Co roku przyjeżdżają tutaj nie tylko mieszkańcy miasta, ale również całej Małopolski i Śląska. Sprawdzamy jakie nowości czekają na miłośników wodnych kąpieli.

Naprawy po sezonie zimowym i nowe atrakcje

Po sezonie zimowym, koniecznym było wykonania drobnych prac naprawczych. Zarówno zima, jak i wandale wyrządzili szkody. Uszkodzono drzwi od przebieralni i inne drobne rzeczy. Oprócz napraw szykują się również atrakcje. Największą z nich mają być tor przeszkód dla dzieci i młodzieży, a także dla dorosłych. Tor powstanie  nad Balatonem. Koszt inwestycji szacowany jest na ok. 95 tys. zł. 

Rozwój gastronomii 

Dobra wiadomość również dla miłośników jedzenia. Nad Balatonem i Chechłem rozwija się także oferta gastronomiczna.  Będzie można spotkać tam wiele budek gastronomicznych, zatem wybór będzie ogromny. Co roku dużo osób korzysta z oferty gastronomicznej w tych miejscach. Bardzo cieszy fakt, że będzie ich znacznie więcej. Oferta będzie skierowana zarówno dla młodszych, jak i starszych osób. Znajdą się danie mięsna oraz wegetariańskie. Nie zabraknie dobrej kawy i lemoniady. Wiele osób skarżyło się na kolorowe budki, które znacznie różnią się od siebie. Burmistrz Trzebini Jarosław Okoczuk w przeszłości miał pomysł, aby miasto zainwestowało w jednakowe budki i wynajmować je właścicielom gastronomii. Wówczas nie zgodziła się na takie rozwiązanie rada miasta.  Jak podkreśla, warto pamiętać, że są to miejsca rozrywki. Zatem takie kolorowe budki nie powinny aż tak razić. 

Ile kosztuje wstęp na kąpieliska?

Dorośli za wstęp nad Balaton zapłacą 10 zł. Dzieci do 7 lat wejdą za 1 zł, a te starsze, do lat 18 zapłacą za wstęp 4 zł. Wstęp nad Chechło wciąż jeszcze jest bezpłatny z uwagi na rewitalizację ośrodka z wykorzystaniem funduszy europejskich.