Zielona rewolucja w parku Myślachowice

Zielona rewolucja w parku Myślachowice

W parku znajdującym się w malowniczych Myślachowicach zaszły istotne zmiany dotyczące jego zieleni. Wprowadzono nowe elementy roślinne, a dokładniej posadzono nowe drzewa. Do obecnej populacji drzew w parku dołączyło dziesięć brzóz, siedem dębów, osiem lip oraz trzy klony. W ten ekologiczny projekt zaangażowane były młode pokolenia – uczniowie trzeciej klasy miejscowej szkoły podstawowej oraz grono przedszkolaków.

Historia nasadzeń drzew w parku w Myślachowicach sięga przełomu lat 60. i 70. ubiegłego stulecia, kiedy to sadzenie miało miejsce bez konkretnego planu. Obecnie sytuacja ma się zupełnie inaczej – park jest starannie uporządkowany, a drzewa harmonijnie komponują się z resztą przestrzeni parkowej, tworząc spójną całość.

Decyzje dotyczące lokalizacji nowych drzew nie były przypadkowe. Jak zauważa Jacek Woch, sołtys Myślachowic, na wniosek rodziców dzieci korzystających z parku, postanowiono posadzić brzozy w okolicach placu zabaw. Takie rozmieszczenie ma na celu osłonę placu zabaw od nadmiernego nasłonecznienia, co z pewnością przyczyni się do komfortu najmłodszych użytkowników parku.